SSP-LXS2442UP16A
LED T-11MM 62MM SQ 16LED ULT PGN
product image
SSP-LXS2442UP16A Picture
SeekIC No. : 003611427 Detail
SSP-LXS2442UP16A: LED T-11MM 62MM SQ 16LED ULT PGN
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSP-LXS2442UP16A
Quick Details
Series: - Manufacturer: Lumex Opto/Components Inc
Millicandela Rating: 5000mcd Internal Connection: Common Anode
Size / Dimension: 2.44" L x 2.44" W x 0.70" H (62mm x 62mm x 17.70mm) Color: Green
Configuration: 16 Round Package / Case : SOT-23-6
Description
Series: -
Color: Green
Internal Connection: Common Anode
Manufacturer: Lumex Opto/Components Inc
Size / Dimension: 2.44" L x 2.44" W x 0.70" H (62mm x 62mm x 17.70mm)
Configuration: 16 Round
Millicandela Rating: 5000mcd
Voltage - Forward (Vf) Typ: 3.5V
Parameters:
Technical/Catalog InformationSSP-LXS2442UP16A
VendorSunbrite LEDs
CategoryOptoelectronics
ColorGreen
Millicandela Rating5000mcd
Configuration16 Round
Voltage - Forward (Vf) Typ3.5V