SSP-LXS2446U16A
LED 62MM SQR 16LED-CLUSTR ULTRED
product image
SSP-LXS2446U16A Picture
SeekIC No. : 003611430 Detail
SSP-LXS2446U16A: LED 62MM SQR 16LED-CLUSTR ULTRED
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSP-LXS2446U16A
Millicandela Rating: 1800mcd Internal Connection: Common Anode
Size / Dimension: 2.44" L x 2.44" W x 0.70" H (62mm x 62mm x 17.70mm) Color: Red
Configuration: 16 Round Package / Case : TSSOP-14
Description
Series: -
Color: Red
Internal Connection: Common Anode
Voltage - Forward (Vf) Typ: 1.8V
Manufacturer: Lumex Opto/Components Inc
Size / Dimension: 2.44" L x 2.44" W x 0.70" H (62mm x 62mm x 17.70mm)
Configuration: 16 Round
Millicandela Rating: 1800mcd
Parameters:
Technical/Catalog InformationSSP-LXS2446U16A
VendorSunbrite LEDs
CategoryOptoelectronics
ColorRed
Millicandela Rating1800mcd
Configuration16 Round
Voltage - Forward (Vf) Typ1.8V