SSP-LXS2447U16A
LED T-11MM 62MM SQ 16LED USBLUE
product image
SSP-LXS2447U16A Picture
SeekIC No. : 003611432 Detail
SSP-LXS2447U16A: LED T-11MM 62MM SQ 16LED USBLUE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSP-LXS2447U16A
Millicandela Rating: 2000mcd Internal Connection: Common Cathode
Size / Dimension: 2.44" L x 2.44" W x 0.70" H (62mm x 62mm x 17.70mm) Color: Blue
Configuration: 16 Round Package / Case : SOT-23-6
Description
Series: -
Internal Connection: Common Cathode
Manufacturer: Lumex Opto/Components Inc
Millicandela Rating: 2000mcd
Size / Dimension: 2.44" L x 2.44" W x 0.70" H (62mm x 62mm x 17.70mm)
Configuration: 16 Round
Color: Blue
Voltage - Forward (Vf) Typ: 3.5V
Parameters:
Technical/Catalog InformationSSP-LXS2447U16A
VendorSunbrite LEDs
CategoryOptoelectronics
ColorBlue
Millicandela Rating2000mcd
Configuration16 Round
Voltage - Forward (Vf) Typ3.5V