SST25VF032B-80-4I-S2AF
Flash 32M (4Mx8) 80MHz Industrial Temp
product image
SST25VF032B-80-4I-S2AF Picture
SeekIC No. : 00465703 Detail
SST25VF032B-80-4I-S2AF: Flash 32M (4Mx8) 80MHz Industrial Temp
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SST25VF032B-80-4I-S2AF
Mfg:
Microchip Technology
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Data Bus Width : 8 bit Memory Type : Flash
Memory Size : 32 Mbit Interface Type : SPI
Supply Voltage - Max : 3.6 V Supply Voltage - Min : 2.7 V
Maximum Operating Current : 25 mA Operating Temperature : + 85 C
Mounting Style : SMD/SMT Package / Case : SOIC-8
Packaging : Tube
Description
Architecture :
Timing Type :
Access Time :
Supply Voltage - Max : 3.6 V
Supply Voltage - Min : 2.7 V
Mounting Style : SMD/SMT
Interface Type : SPI
Operating Temperature : + 85 C
Package / Case : SOIC-8
Packaging : Tube
Memory Type : Flash
Data Bus Width : 8 bit
Maximum Operating Current : 25 mA