ST1-L2-DC48V
General Purpose / Industrial Relays 48VDC 1 Form A 1 Form B
product image
ST1-L2-DC48V Picture
SeekIC No. : 002555154 Detail
ST1-L2-DC48V: General Purpose / Industrial Relays 48VDC 1 Form A 1 Form B
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ST1-L2-DC48V
  • 1~25
Quick Details
Coil Voltage : 48 VDC
Description
Coil Resistance :
Coil Current :
Switching Voltage :
Mounting Style :
Contact Material :
Contact Form :
Contact Current Rating :
Coil Voltage : 48 VDC
Parameters:
Technical/Catalog InformationST1-L2-DC48V
VendorPanasonic Electric Works
CategoryRelays
Relay TypeGeneral Purpose
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
CircuitDPST-NO/NC (1 Form A and B)
Contact Rating @ Voltage8A @ 380VAC
Coil Voltage48VDC
Control Off Voltage (Min)-
Control On Voltage (Max)38.4 VDC
Coil Current4.7mA