ST3215SB32768E0HPWZZ
Crystals 32.768kHz 9.0pF
product image
ST3215SB32768E0HPWZZ Picture
SeekIC No. : 001127961 Detail
ST3215SB32768E0HPWZZ: Crystals 32.768kHz 9.0pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ST3215SB32768E0HPWZZ
Mfg:
AVX
Quick Details
Frequency : 32.768 KHz Tolerance : 20 PPM
Frequency Stability : 20 PPM Load Capacitance : 9 pF
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 3.2 mm x 1.5 mm
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Dimensions : 1.5 mm W x 3.2 mm L x 0.8 mm H
Packaging : Reel
Description
Frequency Stability : 20 PPM
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Frequency : 32.768 KHz
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Load Capacitance : 9 pF
Tolerance : 20 PPM
Dimensions : 1.5 mm W x 3.2 mm L x 0.8 mm H
Package / Case : 3.2 mm x 1.5 mm
Parameters:
Technical/Catalog InformationST3215SB32768E0HPWZZ
VendorAVX Corporation
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency32.768kHz
Load Capacitance9pF
Package / Case3.2mm x 1.5mm
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency Tolerance±20ppm
Mounting TypeSurface Mount
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C