ST32ETA102
TRIMMER 1K OHM 0.125W SMD
product image
ST32ETA102 Picture
SeekIC No. : 003622124 Detail
ST32ETA102: TRIMMER 1K OHM 0.125W SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ST32ETA102
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: ST-32 Manufacturer: Copal Electronics Inc
Resistance (Ohms): 1k Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±20% Package / Case : VFBGA-48
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C Number of Turns: Single
Adjustment Type: Top Adjustment Resistive Material: Cermet
Mounting Type: Surface Mount Termination Style: J Lead
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Adjustment Type: Top Adjustment
Resistance (Ohms): 1k
Resistive Material: Cermet
Mounting Type: Surface Mount
Termination Style: J Lead
Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Manufacturer: Copal Electronics Inc
Series: ST-32
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Size / Dimension: Square - 0.134" L x 0.134" W x 0.079" H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationST32ETA102
VendorCopal Electronics Inc (VA)
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms1.00K
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Number of TurnsSingle
Package / CaseSquare - 0.134" L x 0.134" W x 0.079" H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm)
PackagingCut Tape (CT)
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±20%