ST32ETA103
TRIMMER 10K OHM 0.125W SMD
product image
ST32ETA103 Picture
SeekIC No. : 003622125 Detail
ST32ETA103: TRIMMER 10K OHM 0.125W SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ST32ETA103
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: ST-32 Manufacturer: Copal Electronics Inc
Resistance (Ohms): 10k Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Package / Case : VFBGA-48 Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C Number of Turns: Single
Adjustment Type: Top Adjustment Resistive Material: Cermet
Mounting Type: Surface Mount Termination Style: J Lead
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Description
Resistance (Ohms): 10k
Number of Turns: Single
Adjustment Type: Top Adjustment
Resistive Material: Cermet
Mounting Type: Surface Mount
Termination Style: J Lead
Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Manufacturer: Copal Electronics Inc
Series: ST-32
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Size / Dimension: Square - 0.134" L x 0.134" W x 0.079" H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationST32ETA103
VendorCopal Electronics Inc (VA)
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms10.0K
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Number of TurnsSingle
Package / CaseSquare - 0.134" L x 0.134" W x 0.079" H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm)
PackagingDigi-Reel?
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±20%