ST32ETA205
TRIMMER 2M OHM 0.125W SMD
product image
ST32ETA205 Picture
SeekIC No. : 003622126 Detail
ST32ETA205: TRIMMER 2M OHM 0.125W SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ST32ETA205
Quick Details
Series: ST-32 Manufacturer: Copal Electronics Inc
Resistance (Ohms): 2M Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±20% Package / Case : VFBGA-48
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C Number of Turns: Single
Adjustment Type: Top Adjustment Resistive Material: Cermet
Mounting Type: Surface Mount Termination Style: J Lead
Packaging: Tape & Reel (TR)
Adjustment Type: Top Adjustment
Resistive Material: Cermet
Mounting Type: Surface Mount
Termination Style: J Lead
Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Resistance (Ohms): 2M
Manufacturer: Copal Electronics Inc
Series: ST-32
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Size / Dimension: Square - 0.134" L x 0.134" W x 0.079" H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Parameters:
Technical/Catalog InformationST32ETA205
VendorCopal Electronics Inc
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms2.00M
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Number of TurnsSingle
Package / CaseSquare - 0.134" L x 0.134" W x 0.079" H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm)
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±20%
Mounting TypeSurface Mount