ST32ETB101
Trimmer Resistors - SMD 3MM 100ohms SQ Gull Wing Top Adjust
product image
ST32ETB101 Picture
SeekIC No. : 001264055 Detail
ST32ETB101: Trimmer Resistors - SMD 3MM 100ohms SQ Gull Wing Top Adjust
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ST32ETB101
Element Type : Cermet Resistance : 100 Ohms
Termination Style : SMD/SMT Power Rating : 125 mWatts (1/8 Watt)
Tolerance : 20 %
Termination Style : SMD/SMT
Resistance : 100 Ohms
Product Type : Single Turn
Tolerance : 20 %
Parameters:
Technical/Catalog InformationST32ETB101
VendorCopal Electronics Inc (VA)
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms100
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Number of TurnsSingle
Package / CaseSquare - 0.134" L x 0.134" W x 0.079" H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm)
PackagingDigi-Reel?
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±20%