ST32ETB105
Trimmer Resistors - SMD 3MM 1Mohms SQ Gull Wing Top Adjust
product image
ST32ETB105 Picture
SeekIC No. : 001264101 Detail
ST32ETB105: Trimmer Resistors - SMD 3MM 1Mohms SQ Gull Wing Top Adjust
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ST32ETB105
Element Type : Cermet Resistance : 1 MOhms
Termination Style : SMD/SMT Power Rating : 125 mWatts (1/8 Watt)
Tolerance : 20 %
Element Type : Cermet
Resistance : 1 MOhms
Termination Style : SMD/SMT
Product Type : Single Turn
Tolerance : 20 %
Parameters:
Technical/Catalog InformationST32ETB105
VendorCopal Electronics Inc
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms1.00M
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Number of TurnsSingle
Package / CaseSquare - 0.134" L x 0.134" W x 0.079" H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±20%