ST32ETB204
Trimmer Resistors - SMD 3MM 200Kohms SQ Gull Wing Top Adjust
product image
ST32ETB204 Picture
SeekIC No. : 001264074 Detail
ST32ETB204: Trimmer Resistors - SMD 3MM 200Kohms SQ Gull Wing Top Adjust
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ST32ETB204
Element Type : Cermet Resistance : 200 KOhms
Termination Style : SMD/SMT Power Rating : 125 mWatts (1/8 Watt)
Tolerance : 20 %
Product Type : Single Turn
Tolerance : 20 %
Power Rating : 125 mWatts (1/8 Watt)
Resistance : 200 KOhms
Product : Trimmer Resistors - Single Turn
Parameters:
Technical/Catalog InformationST32ETB204
VendorCopal Electronics Inc
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms200K
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Number of TurnsSingle
Package / CaseSquare - 0.134" L x 0.134" W x 0.079" H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±20%