ST32ETB500
TRIMMER 50 OHM 0.125W SMD
product image
ST32ETB500 Picture
SeekIC No. : 003622588 Detail
ST32ETB500: TRIMMER 50 OHM 0.125W SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ST32ETB500
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: ST-32 Manufacturer: Copal Electronics Inc
Resistance (Ohms): 50 Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±20% Package / Case : VFBGA-48
Temperature Coefficient: ±250ppm/°C Number of Turns: Single
Adjustment Type: Top Adjustment Resistive Material: Cermet
Mounting Type: Surface Mount Termination Style: Gull Wing
Packaging: Cut Tape (CT)
Description
Number of Turns: Single
Adjustment Type: Top Adjustment
Temperature Coefficient: ±250ppm/°C
Resistive Material: Cermet
Mounting Type: Surface Mount
Tolerance: ±20%
Manufacturer: Copal Electronics Inc
Termination Style: Gull Wing
Resistance (Ohms): 50
Series: ST-32
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Size / Dimension: Square - 0.134" L x 0.134" W x 0.079" H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm)
Packaging: Cut Tape (CT)
Parameters:
Technical/Catalog InformationST32ETB500
VendorCopal Electronics Inc
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms50.0
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Number of TurnsSingle
Package / CaseSquare - 0.134" L x 0.134" W x 0.079" H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±20%