ST32ETB501
Trimmer Resistors - SMD 3MM 500ohms SQ Gull Wing Top Adjust
product image
ST32ETB501 Picture
SeekIC No. : 001264078 Detail
ST32ETB501: Trimmer Resistors - SMD 3MM 500ohms SQ Gull Wing Top Adjust
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ST32ETB501
Mfg:
Vishay/BC Components
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Trimmer Resistors - Single Turn Product Type : Single Turn
Element Type : Cermet Resistance : 500 Ohms
Termination Style : SMD/SMT Power Rating : 125 mWatts (1/8 Watt)
Tolerance : 20 %
Description
Number of Turns :
Taper :
Voltage Rating :
Temperature Coefficient :
Element Type : Cermet
Termination Style : SMD/SMT
Resistance : 500 Ohms
Product Type : Single Turn
Tolerance : 20 %
Power Rating : 125 mWatts (1/8 Watt)
Product : Trimmer Resistors - Single Turn
Parameters:
Technical/Catalog InformationST32ETB501
VendorCopal Electronics Inc (VA)
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms500
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Number of TurnsSingle
Package / CaseSquare - 0.134" L x 0.134" W x 0.079" H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm)
PackagingDigi-Reel?
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±20%