ST32ETB504
TRIMMER 500K OHM 0.125W SMD
product image
ST32ETB504 Picture
SeekIC No. : 003622468 Detail
ST32ETB504: TRIMMER 500K OHM 0.125W SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ST32ETB504
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: ST-32 Manufacturer: Copal Electronics Inc
Resistance (Ohms): 500k Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Package / Case : VFBGA-48 Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C Number of Turns: Single
Adjustment Type: Top Adjustment Resistive Material: Cermet
Mounting Type: Surface Mount Termination Style: Gull Wing
Packaging: Cut Tape (CT)
Description
Number of Turns: Single
Adjustment Type: Top Adjustment
Resistance (Ohms): 500k
Resistive Material: Cermet
Mounting Type: Surface Mount
Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Manufacturer: Copal Electronics Inc
Termination Style: Gull Wing
Series: ST-32
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Size / Dimension: Square - 0.134" L x 0.134" W x 0.079" H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm)
Packaging: Cut Tape (CT)
Parameters:
Technical/Catalog InformationST32ETB504
VendorCopal Electronics Inc
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms500K
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Number of TurnsSingle
Package / CaseSquare - 0.134" L x 0.134" W x 0.079" H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±20%