ST32ETG103
Trimmer Resistors - SMD 3MM 10Kohms SQ J Hook Side Adjust
product image
ST32ETG103 Picture
SeekIC No. : 001264250 Detail
ST32ETG103: Trimmer Resistors - SMD 3MM 10Kohms SQ J Hook Side Adjust
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ST32ETG103
Mfg:
Vishay/BC Components
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Trimmer Resistors - Single Turn Product Type : Single Turn
Element Type : Cermet Resistance : 10 KOhms
Termination Style : SMD/SMT Power Rating : 125 mWatts (1/8 Watt)
Tolerance : 20 %
Description
Number of Turns :
Taper :
Voltage Rating :
Temperature Coefficient :
Element Type : Cermet
Termination Style : SMD/SMT
Product Type : Single Turn
Tolerance : 20 %
Power Rating : 125 mWatts (1/8 Watt)
Resistance : 10 KOhms
Product : Trimmer Resistors - Single Turn
Parameters:
Technical/Catalog InformationST32ETG103
VendorCopal Electronics Inc
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms10.0K
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Number of TurnsSingle
Package / CaseSquare - 0.142" L x 0.138" W x 0.185" H (3.60mm x 3.50mm x 4.70mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Adjustment TypeSide Adjustment
Tolerance±20%