ST330-75T3KI
Tantalum Capacitors - Wet ST330-75T3KI
product image
ST330-75T3KI Picture
SeekIC No. : 001104522 Detail
ST330-75T3KI: Tantalum Capacitors - Wet ST330-75T3KI
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ST330-75T3KI
Mfg:
Vishay
  • Qty
  • 0~13
Quick Details
Capacitance : 330 uF Voltage Rating : 75 Volts
ESR : 1 Ohms Tolerance : 10 %
Termination Style : Axial Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Package / Case : T3 Dimensions : 10.31 mm Dia. x 19.46 mm L
Product : Tantalum Wet Hermetically Sealed Packaging : Tray
Description
Series :
Tolerance : 10 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : Axial
Product : Tantalum Wet Hermetically Sealed
Voltage Rating : 75 Volts
Capacitance : 330 uF
Packaging : Tray
ESR : 1 Ohms
Package / Case : T3
Dimensions : 10.31 mm Dia. x 19.46 mm L