ST40002B
CURRENT LIMITER INRSH 40OHM 2A
product image
ST40002B Picture
SeekIC No. : 002998751 Detail
ST40002B: CURRENT LIMITER INRSH 40OHM 2A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ST40002B
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: ST Manufacturer: US Sensor
R @ 25°C: 40 Ohm R @ Current: 0.60 Ohm
Current - Steady State Max: 2A Tolerance: ±20%
Diameter: 0.725" (18.415mm) Lead Spacing: 0.31" (7.87mm)
Propagation Delay Time : 150 ns
Description
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Current - Steady State Max: 2A
Lead Spacing: 0.31" (7.87mm)
Series: ST
Manufacturer: US Sensor
R @ Current: 0.60 Ohm
R @ 25°C: 40 Ohm
Diameter: 0.725" (18.415mm)