ST4ETA103
Trimmer Resistors - SMD 4mm SQ 10Kohms
product image
ST4ETA103 Picture
SeekIC No. : 001264140 Detail
ST4ETA103: Trimmer Resistors - SMD 4mm SQ 10Kohms
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ST4ETA103
Resistance : 10 KOhms Termination Style : SMD/SMT
Power Rating : 250 mWatts (1/4 Watt) Tolerance : 20 %
Product Type : Single Turn
Tolerance : 20 %
Resistance : 10 KOhms
Product : Trimmer Resistors - Single Turn
Parameters:
Technical/Catalog InformationST4ETA103
VendorCopal Electronics Inc (VA)
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms10.0K
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Number of TurnsSingle
Package / CaseSquare - 0.197" L x 0.177" W x 0.091" H (5.00mm x 4.50mm x 2.30mm)
PackagingDigi-Reel?
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±20%