ST5ETW103
Trimmer Resistors - SMD ST5ETW103
product image
ST5ETW103 Picture
SeekIC No. : 001264933 Detail
ST5ETW103: Trimmer Resistors - SMD ST5ETW103
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ST5ETW103
Mfg:
Vishay/BC Components
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Trimmer Resistors - SMD Product Type : Single Turn
Resistance : 10 KOhms Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 10 %
Description
Number of Turns :
Element Type :
Taper :
Voltage Rating :
Power Rating :
Temperature Coefficient :
Product : Trimmer Resistors - SMD
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 10 %
Product Type : Single Turn
Resistance : 10 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationST5ETW103
VendorCopal Electronics Inc (VA)
CategoryPotentiometers, Variable Resistors
Resistance In Ohms10.0K
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Number of Turns14
Package / CaseSquare - 0.236" L x 0.169" W x 0.266" H (6.00mm x 4.30mm x 6.75mm)
PackagingCut Tape (CT)
Adjustment TypeTop Adjustment
Tolerance±10%