STB30NF10T4
MOSFET N-Ch 100 Volt 35 Amp
product image
STB30NF10T4 Picture
SeekIC No. : 00147793 Detail
STB30NF10T4: MOSFET N-Ch 100 Volt 35 Amp
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
STB30NF10T4
Mfg:
STMicroelectronics
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Transistor Polarity : N-Channel Drain-Source Breakdown Voltage : 100 V
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V Continuous Drain Current : 35 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 0.038 Ohms Configuration : Single
Transistor Polarity : N-Channel
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V
Packaging : Reel
Drain-Source Breakdown Voltage : 100 V
Package / Case : D2PAK
Continuous Drain Current : 35 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 0.038 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationSTB30NF10T4
VendorSTMicroelectronics
FET PolarityN-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C35A
Rds On (Max) @ Id, Vgs45 mOhm @ 15A, 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 1180pF @ 25V
Power - Max115W
PackagingTape & Reel (TR)
Gate Charge (Qg) @ Vgs55nC @ 10V