STCL1120YBFCWY5
Standard Clock Oscillators HIGH FREQ SILICON OSCILLATOR
product image
STCL1120YBFCWY5 Picture
SeekIC No. : 001142969 Detail
STCL1120YBFCWY5: Standard Clock Oscillators HIGH FREQ SILICON OSCILLATOR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
STCL1120YBFCWY5
Mfg:
STMicroelectronics
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : XO Package / Case : SOT-23-5L
Frequency : 12 MHz Supply Voltage : 4.5 Volts to 5.5 Volts
Load Capacitance : 12 pF Termination Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 20 C Maximum Operating Temperature : + 85 C
Dimensions : 2.6 mm W x 2.8 mm L Packaging : Reel
Series : STCL
Description
Frequency Stability :
Output Format :
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Frequency : 12 MHz
Minimum Operating Temperature : - 20 C
Product : XO
Load Capacitance : 12 pF
Package / Case : SOT-23-5L
Supply Voltage : 4.5 Volts to 5.5 Volts
Dimensions : 2.6 mm W x 2.8 mm L
Series : STCL
Parameters:
Technical/Catalog InformationSTCL1120YBFCWY5
VendorSTMicroelectronics
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
TypeOscillator, Silicon
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Number of Outputs1
Input-
OutputCMOS
Frequency-Max12MHz
Package / CaseSOT-23-5
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature-20°C ~ 85°C