STD22NM20NT4
MOSFET N-CHANNEL MOSFET
product image
STD22NM20NT4 Picture
SeekIC No. : 00161216 Detail
STD22NM20NT4: MOSFET N-CHANNEL MOSFET
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
STD22NM20NT4
Mfg:
STMicroelectronics
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Transistor Polarity : N-Channel Drain-Source Breakdown Voltage : 200 V
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V Continuous Drain Current : 22 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 0.105 Ohms Configuration : Single
Maximum Operating Temperature : + 150 C Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : DPAK Packaging : Reel
Description
Transistor Polarity : N-Channel
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V
Packaging : Reel
Package / Case : DPAK
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Drain-Source Breakdown Voltage : 200 V
Continuous Drain Current : 22 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 0.105 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationSTD22NM20NT4
VendorSTMicroelectronics
FET PolarityN-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)200V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C22A
Rds On (Max) @ Id, Vgs105 mOhm @ 11A, 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 800pF @ 25V
Power - Max100W
PackagingTape & Reel (TR)
Gate Charge (Qg) @ Vgs50nC @ 10V