STK401-020
product image
STK401-020 Picture
SeekIC No. : 004507854 Detail
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
STK401-020
Description
Features:
• Output load impedance RL=6/3 supported
Specifications
Parameter
Symbol
Conditions
Ratings
Unit
Maximum supply voltage
VCC max
±29
V
Thermal resistance
j-c
Per power transistor
2.1
°C/W
Junction temperature
Tj
150
°C
Operating substrate temperature
Tc
125
°C
Storage temperature range
Tstg
30 to +125
Permissible load short time
ts
VCC = ±20 V, RL = 6, f = 50 Hz, Po = 15 W