STL75NH3LL
MOSFET N-CH 30 V PowerFLAT
product image
STL75NH3LL Picture
SeekIC No. : 00160985 Detail
STL75NH3LL: MOSFET N-CH 30 V PowerFLAT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
STL75NH3LL
Mfg:
STMicroelectronics
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Transistor Polarity : N-Channel Drain-Source Breakdown Voltage : 30 V
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 16 V Continuous Drain Current : 75 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 0.0057 Ohms Configuration : Single Quad Drain Triple Source
Maximum Operating Temperature : + 150 C Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : PowerFLAT Packaging : Reel
Description
Transistor Polarity : N-Channel
Mounting Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Drain-Source Breakdown Voltage : 30 V
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Configuration : Single Quad Drain Triple Source
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 16 V
Continuous Drain Current : 75 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 0.0057 Ohms
Package / Case : PowerFLAT
Parameters:
Technical/Catalog InformationSTL75NH3LL
VendorSTMicroelectronics (VA)
CategoryDiscrete Semiconductor Products
Mounting TypeSurface Mount
FET PolarityN-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C20A
Rds On (Max) @ Id, Vgs5.7 mOhm @ 10A, 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 1810pF @ 25V
Power - Max4W
PackagingDigi-Reel?
Gate Charge (Qg) @ Vgs24nC @ 4.5V