STM1061N34WX6F
Supervisory Circuits 3.4V Active Lo Open Drain Voltage Detect
product image
STM1061N34WX6F Picture
SeekIC No. : 00556905 Detail
STM1061N34WX6F: Supervisory Circuits 3.4V Active Lo Open Drain Voltage Detect
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
STM1061N34WX6F
Quick Details
Number of Voltages Monitored : 1 Monitored Voltage : 3.4 V
Undervoltage Threshold : 3.332 V Overvoltage Threshold : 3.468 V
Output Type : Active Low, Open Drain Manual Reset : Not Resettable
Watchdog : No Watchdog Battery Backup Switching : No
Supply Voltage - Max : 6 V Supply Voltage - Min : 0.7 V
Supply Current (Typ) : 3.6 uA Maximum Power Dissipation : 320 mW
Watchdog : No Watchdog
Maximum Power Dissipation : 320 mW
Supply Voltage - Max : 6 V
Package / Case : SOT-23-3
Supply Voltage - Min : 0.7 V
Supply Current (Typ) : 3.6 uA
Battery Backup Switching : No
Monitored Voltage : 3.4 V
Undervoltage Threshold : 3.332 V
Overvoltage Threshold : 3.468 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationSTM1061N34WX6F
Package / CaseSOT-23-3
PackagingDigi-Reel?
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Voltage - Threshold3.4V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C