STOD13ASTPUR
DC/DC Switching Converters 170 mA 13V High EFF 2.6 - 4.8V Boost LDO
product image
STOD13ASTPUR Picture
SeekIC No. : 00495426 Detail
STOD13ASTPUR: DC/DC Switching Converters 170 mA 13V High EFF 2.6 - 4.8V Boost LDO
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
STOD13ASTPUR
Mfg:
STMicroelectronics
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Input Voltage MAX : 4.5 V Switching Frequency : 1.5 MHz
Output Voltage : 4.6 V Output Current : 250 mA
Number of Outputs : 2 Maximum Operating Temperature : + 85 C
Mounting Style : SMD/SMT
Description
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Mounting Style : SMD/SMT
Switching Frequency : 1.5 MHz
Output Voltage : 4.6 V
Number of Outputs : 2
Input Voltage MAX : 4.5 V
Output Current : 250 mA