STPS2L30AF
Schottky (Diodes & Rectifiers) 30V Low Drop Rec 2A If 0.375V VF
product image
STPS2L30AF Picture
SeekIC No. : 00186423 Detail
STPS2L30AF: Schottky (Diodes & Rectifiers) 30V Low Drop Rec 2A If 0.375V VF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
STPS2L30AF
Mfg:
STMicroelectronics
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Schottky Rectifiers Peak Reverse Voltage : 30 V
Forward Continuous Current : 2 A Max Surge Current : 75 A
Configuration : Single Forward Voltage Drop : 0.45 V
Maximum Reverse Leakage Current : 200 uA Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : SMAFlat Packaging : Reel
Description
Maximum Power Dissipation :
Operating Temperature Range :
Recovery Time :
Configuration : Single
Mounting Style : SMD/SMT
Peak Reverse Voltage : 30 V
Packaging : Reel
Product : Schottky Rectifiers
Maximum Reverse Leakage Current : 200 uA
Forward Voltage Drop : 0.45 V
Forward Continuous Current : 2 A
Max Surge Current : 75 A