STPS30L45CFP
Schottky (Diodes & Rectifiers) 2x15 Amp 45 Volt
product image
STPS30L45CFP Picture
SeekIC No. : 00184849 Detail
STPS30L45CFP: Schottky (Diodes & Rectifiers) 2x15 Amp 45 Volt
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
STPS30L45CFP
Mfg:
STMicroelectronics
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Schottky Rectifiers Peak Reverse Voltage : 45 V
Forward Continuous Current : 30 A Max Surge Current : 220 A
Configuration : Dual Common Cathode Forward Voltage Drop : 0.74 V
Maximum Reverse Leakage Current : 0.4 mA Operating Temperature Range : + 150 C
Mounting Style : Through Hole Package / Case : TO-220FPAB
Maximum Power Dissipation :
Mounting Style : Through Hole
Product : Schottky Rectifiers
Peak Reverse Voltage : 45 V
Packaging : Tube
Forward Continuous Current : 30 A
Max Surge Current : 220 A
Configuration : Dual Common Cathode
Operating Temperature Range : + 150 C
Forward Voltage Drop : 0.74 V
Package / Case : TO-220FPAB
Maximum Reverse Leakage Current : 0.4 mA