SW3002A-RO
Rocker Switches & Paddle Switches SPDT ON-NONE-ON
product image
SW3002A-RO Picture
SeekIC No. : 002627926 Detail
SW3002A-RO: Rocker Switches & Paddle Switches SPDT ON-NONE-ON
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SW3002A-RO
Quick Details
Contact Form : SPDT Switch Function : ON - NONE - ON
Current Rating : 15 A Voltage Rating AC : 250 V
Voltage Rating DC : 30 V Termination Style : Solder Lug
Illumination Color :
Switch Function : ON - NONE - ON
Illumination : Not Illuminated
Voltage Rating AC : 250 V
Termination Style : Solder Lug
Contact Form : SPDT
Current Rating : 15 A
Voltage Rating DC : 30 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationSW3002A-RO
Mounting TypePanel Mount, Flange
CircuitSPDT
Switch FunctionOn-On
Contact Rating @ Voltage15A @ 125VAC