SW3007A-RO
Rocker Switches & Paddle Switches ON-OFF-ON DPDT
product image
SW3007A-RO Picture
SeekIC No. : 002626011 Detail
SW3007A-RO: Rocker Switches & Paddle Switches ON-OFF-ON DPDT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SW3007A-RO
Quick Details
Contact Form : DPDT Switch Function : ON - OFF - ON
Current Rating : 15 A Voltage Rating AC : 250 V
Voltage Rating DC : 30 V Termination Style : Solder Lug
Mounting Style : Panel
Contact Form : DPDT
Illumination : Not Illuminated
Voltage Rating AC : 250 V
Termination Style : Solder Lug
Current Rating : 15 A
Switch Function : ON - OFF - ON
Voltage Rating DC : 30 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationSW3007A-RO
Mounting TypePanel Mount, Flange
CircuitDPDT
Switch FunctionOn-Off-On
Contact Rating @ Voltage15A @ 125VAC