SWC-2.70-77
INDUCTOR 77UH 2.7A 150KHZ VRT
product image
SWC-2.70-77 Picture
SeekIC No. : 003465929 Detail
SWC-2.70-77: INDUCTOR 77UH 2.7A 150KHZ VRT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWC-2.70-77
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 77µH Current: 2.7A
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 90 mOhm Q @ Freq: -
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
Frequency - Self Resonant: -
DC Resistance (DCR): 90 mOhm
Current: 2.7A
Type: Toroidal
Inductance: 77µH
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWC-2.70-77
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance77H
Tolerance±20%
TypeToroidal
Current 2.7A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)90.00 mOhm Max