SWC-3.0-100
INDUCTOR 100UH 3A 50KHZ CLP MNT
product image
SWC-3.0-100 Picture
SeekIC No. : 003453802 Detail
SWC-3.0-100: INDUCTOR 100UH 3A 50KHZ CLP MNT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWC-3.0-100
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 100µH Current: 3A
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 40 mOhm Max Q @ Freq: -
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
DC Resistance (DCR): 40 mOhm Max
Inductance: 100µH
Frequency - Self Resonant: -
Current: 3A
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWC-3.0-100
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance100H
Tolerance±20%
TypeToroidal
Current 3A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)40.00 mOhm Max