SWC-3.0-330
INDUCTOR 330UH 3A 50KHZ CLIP
product image
SWC-3.0-330 Picture
SeekIC No. : 003453805 Detail
SWC-3.0-330: INDUCTOR 330UH 3A 50KHZ CLIP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWC-3.0-330
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 330µH Current: 3A
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 150 mOhm Max Q @ Freq: -
Material - Core: -
DC Resistance (DCR): 150 mOhm Max
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
Frequency - Self Resonant: -
Inductance: 330µH
Current: 3A
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWC-3.0-330
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance330H
Tolerance±20%
TypeToroidal
Current 3A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)150.0 mOhm Max