SWC-3.00-25
INDUCTOR 25UH 3A 150KHZ VRT
product image
SWC-3.00-25 Picture
SeekIC No. : 003465932 Detail
SWC-3.00-25: INDUCTOR 25UH 3A 150KHZ VRT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SWC-3.00-25
Quick Details
Series: SW Manufacturer: AlfaMag Electronics, LLC
Inductance: 25µH Current: 3A
Supply Current : 400 uA Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Toroidal
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 40 mOhm Q @ Freq: -
Q @ Freq: -
Tolerance: ±20%
Frequency - Self Resonant: -
DC Resistance (DCR): 40 mOhm
Current: 3A
Type: Toroidal
Inductance: 25µH
Parameters:
Technical/Catalog InformationSWC-3.00-25
VendorAlfaMag Electronics, LLC
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance25H
Tolerance±20%
TypeToroidal
Current 3A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)40.00 mOhm Max