SX100AD2
Board Mount Pressure / Force Sensors 0 to 100psia D2 DIP UNAMP ABSOLUTE 12V
product image
SX100AD2 Picture
SeekIC No. : 002675020 Detail
SX100AD2: Board Mount Pressure / Force Sensors 0 to 100psia D2 DIP UNAMP ABSOLUTE 12V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SX100AD2
Mfg:
Honeywell
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Operating Pressure : 0 psi to 100 psi Pressure Type : Absolute
Mounting Style : Through Hole Operating Supply Voltage : 12 V
Package / Case : DIP Port Type : Single Axial Barbless
Description
Accuracy :
Output Type :
Mounting Style : Through Hole
Package / Case : DIP
Pressure Type : Absolute
Operating Pressure : 0 psi to 100 psi
Port Type : Single Axial Barbless
Operating Supply Voltage : 12 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationSX100AD2
VendorHoneywell Sensing and Control/Sensym
CategorySensors, Transducers
Operating Pressure0 ~ 100 PSIA
Voltage - Rated 12VDC
Output0 ~ 150mV