SX100GD2
Board Mount Pressure / Force Sensors 0 to 100psid D2 DIP UNAMP GAGE 12V
product image
SX100GD2 Picture
SeekIC No. : 002677970 Detail
SX100GD2: Board Mount Pressure / Force Sensors 0 to 100psid D2 DIP UNAMP GAGE 12V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SX100GD2
Mfg:
Honeywell
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Operating Pressure : 0 psi to 100 psi Pressure Type : Gauge
Mounting Style : Through Hole Operating Supply Voltage : 12 V
Package / Case : DIP
Description
Accuracy :
Output Type :
Port Type :
Pressure Type : Gauge
Mounting Style : Through Hole
Package / Case : DIP
Operating Pressure : 0 psi to 100 psi
Operating Supply Voltage : 12 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationSX100GD2
VendorHoneywell Sensing and Control/Sensym
CategorySensors, Transducers
Operating Pressure0 ~ 100 PSIG
Voltage - Rated 12VDC
Output0 ~ 150mV