SX150ASMT
Board Mount Pressure / Force Sensors 0Psi to 150Psi Absolute
product image
SX150ASMT Picture
SeekIC No. : 002675002 Detail
SX150ASMT: Board Mount Pressure / Force Sensors 0Psi to 150Psi Absolute
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SX150ASMT
Mfg:
Honeywell
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Operating Pressure : 0 psi to 150 psi Pressure Type : Absolute
Mounting Style : Through Hole Operating Supply Voltage : 5 V
Package / Case : CSMT Port Type : Single Axial Barbless
Description
Accuracy :
Output Type :
Mounting Style : Through Hole
Pressure Type : Absolute
Operating Supply Voltage : 5 V
Operating Pressure : 0 psi to 150 psi
Port Type : Single Axial Barbless
Package / Case : CSMT
Parameters:
Technical/Catalog InformationSX150ASMT
VendorHoneywell Sensing and Control
CategorySensors, Transducers
Operating Pressure0 ~ 150 PSIA
Voltage - Rated 12VDC