SX150GSMT
Board Mount Pressure / Force Sensors 5Vdc to 2Vdc Absolut Transducer
product image
SX150GSMT Picture
SeekIC No. : 002674972 Detail
SX150GSMT: Board Mount Pressure / Force Sensors 5Vdc to 2Vdc Absolut Transducer
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SX150GSMT
Quick Details
Operating Pressure : 0 psi to 150 psi Pressure Type : Absolute
Mounting Style : SMD/SMT Operating Supply Voltage : 5 V to 12 V
Package / Case : CSMT Port Type : Single Axial Barbless
Description
Accuracy :
Output Type :
Pressure Type : Absolute
Mounting Style : SMD/SMT
Operating Pressure : 0 psi to 150 psi
Port Type : Single Axial Barbless
Operating Supply Voltage : 5 V to 12 V
Package / Case : CSMT
Parameters:
Technical/Catalog InformationSX150GSMT
VendorHoneywell Sensing and Control
CategorySensors, Transducers
Operating Pressure0 ~ 150 PSIA
Voltage - Rated 12VDC