SY10EL33LZG
IC DIVIDER /4 3.3/5V 8-SOIC
product image
SY10EL33LZG Picture
SeekIC No. : 003539826 Detail
SY10EL33LZG: IC DIVIDER /4 3.3/5V 8-SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SY10EL33LZG
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: 10EL Logic Family : MC145
Manufacturer: Micrel Inc Logic Type: Divide-by-4
Direction: Up Number of Elements: 1
Number of Bits per Element: 1 Reset: Asynchronous
Timing: - Count Rate: 4.2GHz
Trigger Type: Positive, Negative Voltage - Supply: 3.3 V ~ 5 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Supplier Device Package: 8-SOIC
Description
Direction: Up
Number of Elements: 1
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount
Reset: Asynchronous
Timing: -
Trigger Type: Positive, Negative
Packaging: Tube
Manufacturer: Micrel Inc
Logic Type: Divide-by-4
Number of Bits per Element: 1
Count Rate: 4.2GHz
Voltage - Supply: 3.3 V ~ 5 V
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package: 8-SOIC
Series: 10EL
Parameters:
Technical/Catalog InformationSY10EL33LZG
VendorMicrel Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Logic TypeDivide-by-4
Trigger TypePositive, Negative
Voltage - Supply3.3 V ~ 5 V
Number of Bits per Element1
Number of Elements1 - Single
DirectionUp
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC
ResetAsynchronous
PackagingTube
Count Rate4.2GHz