SY10EL38LZC
IC CLK GEN /2 /4/6 5/3.3V 20SOIC
product image
SY10EL38LZC Picture
SeekIC No. : 003477044 Detail
SY10EL38LZC: IC CLK GEN /2 /4/6 5/3.3V 20SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SY10EL38LZC
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: 10EL, Precision Edge® Manufacturer: Micrel Inc
Type: Clock Generator PLL: No
Input: ECL, PECL Output: Clock
Number of Circuits: 1 Ratio - Input:Output: 1:5
Differential - Input:Output: Yes/Yes Frequency - Max: 1GHz
Divider/Multiplier: Yes/No Package / Case : HTSSOP-20
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.8 V Operating Temperature: 0°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package: 20-SOIC (Wide)
Description
Number of Circuits: 1
Divider/Multiplier: Yes/No
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tube
Output: Clock
Ratio - Input:Output: 1:5
Type: Clock Generator
PLL: No
Differential - Input:Output: Yes/Yes
Operating Temperature: 0°C ~ 85°C
Frequency - Max: 1GHz
Manufacturer: Micrel Inc
Input: ECL, PECL
Series: 10EL, Precision Edge®
Voltage - Supply: 3 V ~ 3.8 V
Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Parameters:
Technical/Catalog InformationSY10EL38LZC
VendorMicrel Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
TypeClock Generator
Voltage - Supply3 V ~ 3.8 V
Number of Outputs4
InputDifferential
OutputDifferential
Frequency-Max1GHz
Package / Case20-SOIC
PackagingTube