S-817A32ANB-CUV-T2
Low Dropout (LDO) Regulators 3.2V 1.2uA 2.0%
product image
S-817A32ANB-CUV-T2 Picture
SeekIC No. : 00532088 Detail
S-817A32ANB-CUV-T2: Low Dropout (LDO) Regulators 3.2V 1.2uA 2.0%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
S-817A32ANB-CUV-T2
Mfg:
Seiko Instruments
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Input Voltage MAX : 12 V Output Voltage : 3.2 V
Dropout Voltage (Max) : 1.58 V Output Current : 50 mA
Load Regulation : 45 mV Number of Outputs : 1
Output Type : Fixed Maximum Operating Temperature : + 85 C
Mounting Style : SMD/SMT Package / Case : SC-82AB
Description
Number of Outputs : 1
Mounting Style : SMD/SMT
Output Type : Fixed
Input Voltage MAX : 12 V
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Output Current : 50 mA
Package / Case : SC-82AB
Output Voltage : 3.2 V
Load Regulation : 45 mV
Dropout Voltage (Max) : 1.58 V