T356L107K016AT7301
Tantalum Capacitors - Solid Leaded 16V 100uF 10%
product image
T356L107K016AT7301 Picture
SeekIC No. : 001075145 Detail
T356L107K016AT7301: Tantalum Capacitors - Solid Leaded 16V 100uF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
T356L107K016AT7301
Quick Details
Capacitance : 100 uF Voltage Rating : 16 Volts
ESR : 0.8 Ohms Tolerance : 10 %
Termination Style : Radial Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Dimensions : 8.9 mm Dia. x 18.1 mm L Lead Spacing : 5.08 mm
Series : T35X Product : Tantalum Solid Dipped
Packaging : Reel
Description
Capacitance : 100 uF
Tolerance : 10 %
Product : Tantalum Solid Dipped
Packaging : Reel
Lead Spacing : 5.08 mm
Series : T35X
ESR : 0.8 Ohms
Voltage Rating : 16 Volts
Dimensions : 8.9 mm Dia. x 18.1 mm L