T370C105M035AS6845
Tantalum Capacitors - Solid Leaded 1.0UF 35V 20%
product image
T370C105M035AS6845 Picture
SeekIC No. : 001072797 Detail
T370C105M035AS6845: Tantalum Capacitors - Solid Leaded 1.0UF 35V 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
T370C105M035AS6845
Mfg:
Kemet
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 1 uF Voltage Rating : 35 Volts
ESR : 8 Ohms Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Dimensions : 4.700 mm Dia. x 4.7 mm W x 5.72 mm L x 1.91 mm H Lead Spacing : 3.81 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 1 uF
ESR : 8 Ohms
Series : T370
Dimensions : 4.700 mm Dia. x 4.7 mm W x 5.72 mm L x 1.91 mm H
Lead Spacing : 3.81 mm