T491A475K004AT
Tantalum Capacitors - Solid SMD 4volt 4.7uF 10% Lead Free
product image
T491A475K004AT Picture
SeekIC No. : 001087371 Detail
T491A475K004AT: Tantalum Capacitors - Solid SMD 4volt 4.7uF 10% Lead Free
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
T491A475K004AT
Mfg:
Kemet
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 4.7 uF Voltage Rating : 4 Volts
ESR : 8 Ohms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 1206 Case Code - mm : 3216
Height : 1.8 mm Mfr Case Code : A Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Series : T491
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various Packaging : Reel
Description
Tolerance : 10 %
Case Code - in : 1206
Case Code - mm : 3216
Height : 1.8 mm
Mfr Case Code : A Case
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various
Series : T491
Voltage Rating : 4 Volts
Capacitance : 4.7 uF
ESR : 8 Ohms