T491B475K025AT
Tantalum Capacitors - Solid SMD 25volt 4.7uF 10% Lead Free
product image
T491B475K025AT Picture
SeekIC No. : 001083141 Detail
T491B475K025AT: Tantalum Capacitors - Solid SMD 25volt 4.7uF 10% Lead Free
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
T491B475K025AT
Mfg:
Kemet
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 4.7 uF Voltage Rating : 25 Volts
ESR : 1.5 Ohms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 1411 Case Code - mm : 3528
Height : 2.1 mm Mfr Case Code : B Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Series : T491
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various Packaging : Reel
Description
Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 25 Volts
Case Code - in : 1411
Case Code - mm : 3528
Height : 2.1 mm
Mfr Case Code : B Case
Series : T491
Capacitance : 4.7 uF
ESR : 1.5 Ohms