T491C107K010AT
Tantalum Capacitors - Solid SMD 100uF 10V 10% C
product image
T491C107K010AT Picture
SeekIC No. : 001085110 Detail
T491C107K010AT: Tantalum Capacitors - Solid SMD 100uF 10V 10% C
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
T491C107K010AT
Mfg:
Kemet
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 100 uF Voltage Rating : 10 Volts
ESR : 1.2 Ohms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 2412 Case Code - mm : 6032
Height : 2.8 mm Mfr Case Code : C Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Series : T491
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various Packaging : Reel
Description
Voltage Rating : 10 Volts
Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Product : Tantalum Solid Standard Grade - Other Various
Capacitance : 100 uF
Series : T491
Height : 2.8 mm
Case Code - in : 2412
Case Code - mm : 6032
Mfr Case Code : C Case
ESR : 1.2 Ohms