T494A104K035AT
Tantalum Capacitors - Solid SMD 35volt 0.1uF 10%
product image
T494A104K035AT Picture
SeekIC No. : 001084707 Detail
T494A104K035AT: Tantalum Capacitors - Solid SMD 35volt 0.1uF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
T494A104K035AT
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 0.1 uF Voltage Rating : 35 Volts
ESR : 10 Ohms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 1206 Case Code - mm : 3216
Height : 1.8 mm Mfr Case Code : A Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Series : T494
Product : Tantalum Solid Low ESR Industrial Grade Packaging : Reel
Description
Tolerance : 10 %
Case Code - in : 1206
Case Code - mm : 3216
Height : 1.8 mm
Mfr Case Code : A Case
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating : 35 Volts
Product : Tantalum Solid Low ESR Industrial Grade
ESR : 10 Ohms
Series : T494
Capacitance : 0.1 uF