T494A104K050AH
Tantalum Capacitors - Solid SMD .100UF 50.0V
product image
T494A104K050AH Picture
SeekIC No. : 001101010 Detail
T494A104K050AH: Tantalum Capacitors - Solid SMD .100UF 50.0V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
T494A104K050AH
Mfg:
Kemet
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance : 0.1 uF Voltage Rating : 50 Volts
ESR : 10 Ohms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 1206 Case Code - mm : 3216
Height : 1.8 mm Mfr Case Code : A Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Series : T494
Product : Tantalum Solid Low ESR Industrial Grade Packaging : Reel
Description
Tolerance : 10 %
Case Code - in : 1206
Case Code - mm : 3216
Height : 1.8 mm
Mfr Case Code : A Case
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Product : Tantalum Solid Low ESR Industrial Grade
Voltage Rating : 50 Volts
ESR : 10 Ohms
Series : T494
Capacitance : 0.1 uF