T494C106K020AH
Tantalum Capacitors - Solid SMD 20V 10uF 10% C
product image
T494C106K020AH Picture
SeekIC No. : 001098972 Detail
T494C106K020AH: Tantalum Capacitors - Solid SMD 20V 10uF 10% C
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
T494C106K020AH
Quick Details
Capacitance : 10 uF Voltage Rating : 20 Volts
ESR : 0.5 Ohms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 2412 Case Code - mm : 6032
Height : 2.8 mm Mfr Case Code : C Case
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Series : T494
Product : Tantalum Solid Low ESR Industrial Grade Packaging : Reel
Description
Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Height : 2.8 mm
Capacitance : 10 uF
Case Code - in : 2412
Case Code - mm : 6032
Mfr Case Code : C Case
ESR : 0.5 Ohms